kalkulator angielski malta

Jesteśmy na Facebooku

Zapraszamy na Facebooka, gdzie prezentujemy najnowsze galerie z Malty.


kalkulator angielski malta

Przyjazd do EC i pierwszy dzień szkoły

Kursy dla osób 30+ EC  » Przyjazd do EC i pierwszy dzień szkoły

 

DANE TELEADRESOWE SZKOŁY EC

EC Malta
Marguerite Mangion Street
St. Julians
STJ 02
Malta

tel. +356 23 790 000

tel. alarmowy (poza godzinami pracy szkoły) +356 9946 7078


TRANSFER Z LOTNISKA

W celu zapewnienia transportu z lotniska dane dotyczące przylotu (nr lotu, data, godzina) muszą zostać przekazane najpóźniej tydzień przed przyjazdem. Na kursanta, który zarezerwował transfer lotniskowy, będzie czekał przedstawiciel EC trzymający tabliczkę z logo EC, który zaprowadzi kursanta do samochodu. W przypadku nieznalezienia przedstawiciela szkoły EC należy udać się do strefy „Tour Operator Area” na lotnisku i tam poczekać na przyjazd przedstawiciela EC.

Uczniowie powinni mieć przy sobie (a nie w odprawianym bagażu) wraz z kartą pokładową dokument potwierdzający rezerwację, ponieważ po dotarciu na lotnisko Malty mogą zostać poproszeni o jego okazanie.

 

ZAKWATEROWANIE

Uczniowie, którzy zarezerwowali mieszkanie oferowane przez EC otrzymają na lotnisku klucz, kartę do drzwi lub kod, a po przybyciu na miejsce zostaną poproszeni o wpłatę zwrotnej kaucji w wysokości 100 euro lub wypełnienie formularza autoryzacji karty kredytowej.

 

PRZEWODNIK

Uczniowie, którzy zarezerwowali transfer z lotniska i zakwaterowanie oferowane przez EC, na lotnisku otrzymają legitymację, a jeśli tak się nie stanie, pierwszego dnia zajęć mogą odebrać ją w recepcji.

Zachęcamy do pobrania aplikacji EC Malta, która zawiera przydatne informacje o EC, życiu na Malcie, wycieczkach, ofertach specjalnych, mapę Malty i wiele więcej.

Pobierz aplikację EC Malta:
Znajdź EC Student Handbook w iTunes lub w Play Store!

 

PIERWSZY DZIEŃ SZKOŁY

Test poziomujący

Uczniowie, którzy nie napiszą testu online, będą mieli szansę wykonać test poziomujący w poniedziałek o 8.30.

Rozmowa z pracownikiem szkoły

Po napisaniu testu poziomującego kursanci odbędą krótką rozmowę z nauczycielem i pracownikiem działu relacji z klientami.

Kolacja powitalna

Pierwszego dnia szkoły zapraszamy na wspólną kolację. Jest to dobra okazja, aby nowi uczniowie w relaksacyjnej atmosferze przełamali lody i poznali się ze sobą.

Lekcje

W pierwszym dniu zajęć lekcje rozpoczynają się o 9.30 (Grupa A) lub o 13.30 (Grupa B). 

 

ŚWIĘTA PAŃSTWOWE - DNI, KIEDY SZKOŁA JEST NIECZYNNA

Święta państwowe przypadające w dni powszednie: 7 i 29 czerwca, 8 i 21 września, 8 i 13 grudnia 2021 r. Zajęcia grupowe nie będą odrabiane.

 

KOMUNIKACJA PUBLICZNA NA MALCIE

Istnieje możliwość zakupienia w szkole biletu tygodniowego na wszystkie linie autobusowe na Malcie w cenie 21 euro.

 

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ

W przypadku przyjazdu na Maltę w okresie zimowym (listopad-kwiecień) należy zabrać ze sobą kilka cieplejszych ubrań, takich jak gruba kurtka, ponieważ w tym czasie bywa zimno, zwłaszcza nocą. W miesiącach letnich (maj-październik) nie potrzeba cieplejszych rzeczy, ale lekka kurtka będzie wskazana, gdyż wieczory bywają chłodne. W przypadku chęci zwiedzenia miejsc szczególnych, takich jak kościoły, należy mieć ze sobą odpowiednią odzież. Jeśli zamierzają Państwo skorzystać z centrum fitness, prosimy przywieźć ze sobą strój sportowy. Należy pamiętać o zabraniu do szkoły własnego zeszytu, słownika i przyborów do pisania.

 

UBEZPIECZENIE

Przed wyjazdem na Maltę zalecamy uzyskanie ubezpieczenia – np. bezpłatnej karty EKUZ, ważnej przez okres 6 miesięcy, którą można otrzymać w najbliższym oddziale NFZ, gdzie należy okazać dowód osobisty. Alternatywnie lub dodatkowo można wykupić prywatne ubezpieczenie turystyczne.

 

Serdecznie zapraszamy!