kalkulator angielski malta

PROMOCJA

NOWOŚĆ
Superintensywny kurs na Malcie - 40 lekcji angielskiego na tydzień.

Cena kursu w sezonie (do 23 sierpnia): 400 euro / tyd., poza sezonem: 280 euro / tyd.

 

Jesteśmy na Facebooku

Zapraszamy na Facebooka, gdzie prezentujemy najnowsze galerie z Malty.


kalkulator angielski malta

Przybycie na Maltę i pierwszy dzień szkoły

Kursy dla dorosłych » Przybycie na Maltę i pierwszy dzień szkoły

TRANSPORT Z LOTNISKA DO MIEJSCA ZAKWATEROWANIA

W przypadku uprzedniego zamówienia transportu w szkole…

Uprzejmie prosimy o przesłanie szczegółów dotyczących lotu (nr lotu, data i godzina) w możliwie najwcześniejszym terminie, jeśli nie umieszczono tych danych w formularzu rezerwacyjnym.

W hali przylotów będzie czekał przedstawiciel z logo szkoły Clubclass. Możliwe, że z lotniska zostaną odebrani również inni kursanci. Kiedy wszyscy klienci dotrą do punktu zbiórki, kierowca wybierając najdogodniejszą trasę zawiezie wszystkich do miejsca zakwaterowania. W przypadku napotkania na trudności po przybyciu na lotnisko (zgubiony bagaż, problem ze znalezieniem przedstawiciela, itd.) można skontaktować się z FIRST Transportation pod numerem telefonu:
+356 9943 4170
W przypadku skorzystania z alternatywnych środków komunikacji, pieniądze wpłacone za organizowany przez szkołę transport nie zostaną zwrócone.

W przypadku transportu na własną rękę…

Na miejsce zakwaterowania można dotrzeć również taksówką (ok. 20 euro w jedną stronę) bądź komunikacją miejską. W tym drugim przypadku trzeba dojechać autobusem X4 do głównego terminalu w Vallecie (main bus terminus in Valletta), a stamtąd autobusem nr 16 do Swieqi (czyt. Słi-i). Bilety autobusowe kupuje się u kierowcy. Można wybrać bilet na 2 godziny (2 hours) za 2,20 euro lub – jeśli planuje się jeszcze jakąś podróż tego samego dnia – na cały dzień (all day) – 2,60 euro. Bilet taki jest ważny w całej komunikacji na Malcie. Przystanek autobusowy, na którym należy wysiąść znajduje się naprzeciw Garden View Complex. Szkoła i apartamenty mieszczą się na terenie Garden View Complex, Triq is-Sidra, w Swieqi. W przypadku problemu ze znalezieniem ośrodka prosimy o kontakt pod numerem telefonu:
+356 213 706 94 w celu uzyskania pomocy.


ZAKWATEROWANIE NA MALCIE

Doba hotelowa

Doba hotelowa rozpoczyna się o godzinie 14:00. W przypadku przybycia na miejsce przed tą godziną można poprosić o przechowanie bagażu i poczekać na pokój. Jeśli pokój musi być dostępny natychmiast, proponujemy zarezerwować go o jeden dzień wcześniej. Jeżeli jednak mogą Państwo poczekać, obsługa z przyjemnością przechowa bagaże i postara się, by pokój był wolny możliwie szybko.

 

Kaucja

W przypadku rezerwacji apartamentu jednoosobowego lub pokoju w mieszkaniu wieloosobowym, w domu studenckim bądź schronisku młodzieżowym należy wpłacić zwrotną kaucję w wysokości 100 euro. Kaucja służy jako zabezpieczenie na wypadek zniszczeń i dużego zabrudzenia miejsca zakwaterowania. Kaucja zostanie zwrócona w całości, jeśli miejsce zakwaterowania pozostanie w takim samym stanie jak w momencie przyjazdu.

 

Mieszkanie dzielone z innymi kursantami

W przypadku zarezerwowania pokoju dzielonego z innymi kursantami w mieszkaniu, domu studenckim, schronisku młodzieżowym lub u rodziny goszczącej, kursant zamieszka z jedną lub dwiema osobami. W zależności od wolnych miejsc uczestnicy kursów będą przydzielani do pokojów dwu lub trzyosobowych.

 

Ręczniki

W przypadku zarezerwowania zakwaterowania w mieszkaniu, domu studenckim, schronisku młodzieżowym lub u rodziny goszczącej, pokój będzie sprzątany raz w tygodniu, a ręczniki zmieniane co 3-4 dni (raz w tygodniu u rodzin goszczących). Uprzejmie prosimy o przywiezienie własnych ręczników plażowych do korzystania nad morzem i na basenie, ponieważ ręczników z zakwaterowania nie wolno wynosić na zewnątrz. Za każdy zniszczony lub brakujący ręcznik trzeba uiścić opłatę w wysokości 5 euro.

 

Elektryczność

Napięcie 220 V
Wtyczki trójbolcowe (jak w Wielkiej Brytanii). Możliwość nabycia specjalnej przejściówki w cenie ok. 2 €.


PIERWSZY DZIEŃ SZKOŁY

Osoby przylatujące na Maltę podczas weekendu rozpoczynają kurs w poniedziałek. W przypadku przybycia na miejsce w ciągu tygodnia pierwszym dniem nauki będzie następny dzień roboczy. Należy zgłosić się w sekretariacie Clubclass przed 8:45, ponieważ o godzinie 9:00 odbędzie się test poziomujący, oceniający poziom języka. O godzinie 10:00 będzie miało miejsce spotkanie zapoznawcze, na którym nowi uczniowie zostaną poinformowani o regulaminie szkoły, zasadach BHP, programach pozalekcyjnych, sklepach w okolicach szkoły i transporcie publicznym. O 11:00 rozpocznie się pierwsza lekcja w grupie wraz z kursantami o podobnym stopniu znajomości angielskiego, do której uczniowie zostaną przydzieleni w oparciu o wyniki testu. W przypadku stwierdzenia, że poziom grupy, do której zostali Państwo zakwalifikowani jest nieodpowiedni, należy omówić tę kwestię z dyrektorem szkoły (Director of Studies). Po zajęciach nowi uczniowie zostaną oprowadzeni po ośrodku, a wieczorem będzie miało miejsce przyjęcie powitalne.


CO ZABRAĆ ZE SOBĄ

W przypadku przyjazdu na Maltę w okresie zimowym (listopad-kwiecień) należy zabrać ze sobą kilka cieplejszych ubrań, takich jak gruba kurtka, ponieważ w tym czasie bywa zimno, zwłaszcza nocą. W miesiącach letnich (maj-październik) nie potrzeba cieplejszych rzeczy, ale lekka kurtka będzie wskazana, gdyż wieczory bywają chłodne. W przypadku chęci zwiedzenia miejsc szczególnych, takich jak kościoły, należy mieć ze sobą odpowiednią odzież. Jeśli zamierzają Państwo skorzystać ze szkolnego centrum fitness, prosimy przywieźć ze sobą strój sportowy. Należy pamiętać o zabraniu do szkoły własnego zeszytu i słownika.

 

UBEZPIECZENIE

Przed wyjazdem na Maltę zalecamy uzyskanie ubezpieczenia – np. bezpłatnej karty EKUZ, ważnej przez okres 6 miesięcy, którą można otrzymać w najbliższym oddziale NFZ. Karta taka wystawiana jest na miejscu. Alternatywnie lub dodatkowo można wykupić prywatne ubezpieczenie turystyczne.

 

Serdecznie zapraszamy!